Hizmetlerimiz

Kuru Temizleme

Kuru temizlemenin mucidinin French Dye Work’ün sahibi Jolly Belin oldugu sanilmaktadir.Lekenin giysinin üzerine kazayla gazlambasi düsüren Jolly Belin’in hizmetçisi gazyagi dökülen yerlerde lekenin yokoldugunu görmüstür. Ilk kuru temizleme magazasi 1840 yilinda Jolly Belin tarafindan Paris’te açilmistir.Baslangiçta çözücü madde olarak gaz veya kerosen kullanilmis ancak günümüzde günümüzde genel olarak perchlorethylene kullanilmaktadir.

Kuru temizleme, ürünlerin üzerinde bulunan kir ve lekeleri çikarmak için solvent adi verilen özel bir kimyasal ilaç ile yapilan temizleme islemidir. Temizleme sirasinda kullanilan solvent hiç su içermemektedir.Sicaklik verilerek ürünlerin üzerinden arindirilir ve ürünler kuru temizleme makinasindan kurumus olarak çikarlar.Bu sebepten dolayi bu isleme kuru temizleme adi verilmektedir.Temizleme esnasinda kullanilan solvent ürünlerin üzerlerinde bulunan temizleme talimatlarindaki -P-harfiyle sembolize edilen kisaca Perc yani Perchlorethylene dir .

Kuru Temizleme Islem Adimlari

 • Temizlenmek üzere getirilen ürün/ürünler banko sorumlusu tarafindan ürünün cepleri ,lekeleri ve temizleme talimati kontrol edilerek teslim alinip müsteriye ürün teslim alindigina dair islem fisi ve kasa fisi verilir.
 • Ürünler ikinci asamada kuru temizleme ustasi tarafindan kumasin cinsine ,rengine ve üzerinde bulunan lekelerine göre ayrilirlar.
 • Ayrilan ürünlerin kirli ve lekeli olan kisimlari ön leke giderici denilen leke yumusatici özelligine sahip kimyasal bazli ilaçlarla isleme alinirlar.
 • Bu asamada ürünler kuru temizleme makinasinda talimatlarinda belirtilen hususlar göz önünde bulundurularak isleme alinirlar.
 • Kuru temizleme makinasindan kuru olarak çikartilan ürünler ütü kismina gelir .Giysiler burada cinslerine göre hassas olarak el ütüsü ,pres ütü ve manken ütü araciligiyla ütülenerek paketlenmek üzere askiya asilirlar.
 • Paketleme sorumlusu ütü tarafindan ütülenen ürünleri fis numaralarina göre ayirip parçalari tamamlanmis olan ürünleri paketleyerek teslime hazir hale getirir.


Kuru Temizleme Sembolleri

Sembol Açiklama


Kuru Temizleme
Çamasira herhangi bir çözelti, dönme hizi, nem ve isi ile yapilacak kuru temizleme islemi uygulanabilir.


Kuru Temizleme - Herhangi Bir Çözeltiyle
Çamasirin kuru temizleme isleminde herhangi bir çözelti kullanilabilir. Genelde diger kuru temizleme kisitlama simgelerine eslik eder.


Kuru Temizleme - Petrol Türevi Çözeltilerle
Çamasirin kuru temizleme isleminde petrol türevi çözeltiler kullanilabilir. Genelde diger kuru temizleme kisitlama simgelerine eslik eder.


Kuru Temizleme - Trikloretilen Hariç Herhangi Bir Çözeltiyle
Çamasirin kuru temizleme isleminde Trikloretilen hariç herhangi bir Çözelti kullanilabilir.


Kuru Temizleme - Kisa Program
Çamasirin kuru temizleme isleminde "Kisa Program" uygulanir. A, F veya P çözelti kisilamarina eslik edebilir.


Kuru Temizleme - Düsük Nem
Çamasirin kuru temizleme isleminde "Düsük Nem" programi uygulanir. A, F veya P çözelti kisilamarina eslik edebilir.


Kuru Temizleme - Düsük Isi
Çamasirin kuru temizleme isleminde "Düsük Isi" programi uygulanir. A, F veya P çözelti kisilamarina eslik edebilir.


Kuru Temizleme - Buharsiz
Çamasirin kuru temizleme isleminde "Buharsiz" program uygulanir. A, F veya P çözelti kisilamarina eslik edebilir.


Kuru Temizleme Yapilmaz
Çamasir kuru temizleye uygun degildir. Kuru temizleme yapilmaz.

HİZMETLERİMİZ

 • Kuru Temizleme

  Profesyonel kuru temizleme anlayışı ile 1996 yılından beri hizmet veren firmamız, giysilerinizi en güzel günleriniz için hazırlar.

 • Terzi Tadilat

  Kurulduğu günden beri terzi tadilat hizmeti veren firmamız, yılların birikimine sahip terzimiz giysilerinizi dilediğiniz şekilde onaracaktır.

 • Ütüleme

  Yılların tecrübesine sahip çalışanlarımız, giysilerinizi son sistem ütülerle ütüleyip, ambalajlayıp, ilk günkü gibi size teslim eder.

 • Ücretsiz Servis

  İstanbul'un pek çok ilçe ve mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

 • Ev Tekstili

  Yorgan, Battaniye, Pike, Yatak Örtüsü, Koltuk Kılıfı, Masa örtisi, Amerikan Servisi gibi ev tekstili tüm ürünleriniz temizlenir.

 • Perde Temizleme

  Tül Perde, Fon Perde, Stor Perde, Kadife Perde Zebra ve Diğer tüm perde çeşitlerini temizleme ütüleme hizmetimiz vardır.